Mimořádný zážitek slibuje Mimořádný koncert SOČRu 29. října

16. červenec 2017
Alexander Liebreich

SOČR přizval ke spolupráci dva výrazné umělce, dirigenta mezinárodního renomé Alexandra Liebreicha a prvotřídního violoncellistu Albana Gerhardta. V atraktivním programu z děl Pavla Haase, Dmitrije Šostakoviče a Johannesa Brahmse určitě oceníte jejich vynikající umělecké kvality, díky nimž se vracejí na nejslavnější světová pódia.

Koupit vstupenku

Atraktivní program otevře Studie pro smyčce od Pavla Haase, kterou tento patrně nejvýznamnější žák Leoše Janáčka napsal roku 1943 v Terezíně. Tam ji také nastudoval pozdější šéfdirigent České filharmonie Karel Ančerl.


Alexander Liebreich (nar. 1968), čerstvě jmenovaný umělecký ředitel festivalu Richarda Strausse v Garmisch-Partenkirchenu, působí od roku 2012 jako umělecký ředitel a šéfdirigent Národního symfonického orchestru Polského rozhlasu v Katovicích. (Ano, to jsou ti šťastlivci, kteří se roku 2014 dočkali nádherného sídla s fenomenální akustikou od japonského odborníka Yasuhisy Toyoty). Deset let byl pan Liebreich také uměleckým ředitelem a šéfdirigentem Mnichovského komorního orchestru, tři roky vedl Mezinárodní hudební festival v jihokorejském Tongyeong, občas si „odskočí“ za produkcemi operními a k tomu se na své mnichovské alma mater realizuje jako pedagog.

Umění violoncellisty Albana Gerhardta oceníme v Koncertu č. 1 Es dur Dmitrije Šostakoviče, který vznikl pro legendárního Mstislava Rostropoviče a stal se jedním z pilířů cellové literatury. Mimořádný koncert ve Dvořákově síni Rudolfina vyvrcholí provedením Čtvrté symfonie klasika německého romantismu Johannese Brahmse.


Kariéra violoncellisty Albana Gerhardta (nar. 1969) začala před více než čtvrtstoletím zcela snově – debutem s Berlínskými filharmoniky a Semjonem Byčkovem. Od této události jeho hvězda intenzivně září na nebi klasické hudby.

Koncert zastřešuje „Echo Česko-německého kulturního jara“ a koná se ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze a Goethe-Institutem v Praze. Vstupenky si můžete zajistit už nyní. Stačí kliknout ZDE.

Už teď můžeme také prozradit, že s Alexandrem Liebreichem se následně setkáte i v řádném abonentním cyklu rozhlasových symfoniků.

V březnu 2018 s nimi nastuduje originální program z děl Alexandra Zemlinského a Leoše Janáčka, jež dramaturgicky souvisejí s památnou meziválečnou érou Nového Německého divadla v Praze, a dále ze skladeb Richarda Strausse a György Ligetiho.

Teď se ale těšte na mimořádný koncert 29. října 2017. Rozhlasovým posluchačům zprostředkuje tento hudební zážitek přímý přenos ČRo Vltava.

Spustit audio
autor: SOČR