SOČR & Brad Mehldau - Zrušeno - hledáme nový termín

1. květen 2022

Rudolfinum, 1. května 2022 v 19.30 hodin.

Vážení posluchači, 

je nám to líto, koncert jsme nuceni v plánovaném termínu 1.5. zrušit. Brad Mehldau ze zdravotních důvodů přerušuje na nějaký čas svou koncertní činnost.
S jeho agenturou aktuálně hledáme nový termín v roce 2023, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Děkujeme vám za pochopení.

Brad Mehldau: improvizace na témata Johanna Sebastiana Bacha
Johann Sebastian Bach/Igor Stravinskij: Preludium a fuga č. 10 e moll BWV 855
Johann Sebastian Bach/Charles Coleman: Preludium h moll
Johann Sebastian Bach/Anton Webern: Fuga (2. Ricercata) z Hudební obětiny BWV 1079
Johann Sebastian Bach/Clark Rundell: Contrapunctus XIX z Umění fugy BWC 1080
Brad Mehldau: Koncert pro klavír a orchestr

Brad Mehldau – klavír
Clark Rundell – dirigent

Jen Brad Mehldau, jeden z nejinspirativnějších jazzových klavíristů současnosti, dokáže interpretačně uchopit standardy nebo písničky Beatles i Radiohead tak, jako by byly jeho vlastní. Podobně osobitě přistupuje i ke klasické hudbě, kterou se od počátku své dráhy inspiroval. Po mimořádně působivém albu After Bach, ve kterém improvizuje na preludia a fugy Johanna Sebastiana Bacha, přichází s projektem střídajícím úpravy Bachových děl v podání symfonického orchestru se svými sólovými improvizacemi na Bachovy motivy. V druhé polovině večera pak Mehldau za doprovodu rozhlasových symfoniků provede svůj vlastní Koncert pro klavír a orchestr, který už zazněl v nejprestižnějších sálech celého světa, jako jsou Walt Disney Hall v Los Angeles nebo londýnský Barbican.

Vážení posluchači,
zakoupené vstupenky na termín 13. 2. 2021, zůstávají v platnosti, není nutné je vyměňovat. V případě, že Vám nový termín koncertu nevyhovuje, prosím kontaktujte nás na socr@rozhlas.cz, a to nejpozději do 30. září 2021.
Děkujeme Vám za pochopení.
Váš SOČR

Ceny vstupenek: 1 600 Kč | 1 200 Kč | 800 Kč | 400 Kč | 250 Kč | 150 Kč

Změny v programu a účinkujících jsou vyhrazeny.

autor: SOČR
Spustit audio