SOČR pomáhá

Spolupráce s Nadačním fondem pro předčasně narozené děti vznikla už v roce 2016.

Získané prostředky z benefičního koncertu, na kterém za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu vystoupil patron fondu Adam Plachetka, putovaly konkrétním rodinám s předčasně narozeným dítětem. Peníze pomáhají rodičům tak, aby mohli být po dobu dlouhodobé hospitalizace co nejvíce s dětmi. 

Rodina, které se narodí velmi předčasně dítě či dítě s postižením, se nachází v náročné situaci, kterou nikdo nečekal a nikdo si ji nepřál. V takové rodině se podstatně mění hodnoty, potřeby a někdy i role jejích členů. Zpravidla rodina tuto situaci sama těžko zvládá a je nucena vyhledat pomoc psychologa. Ze získaných finančních prostředků jsou také hrazeny u starších dětí speciální fyzioterapie, které zlepšují zdravotní stav a kvalitu života dítěte. 

V roce 2017 uspořádal Symfonický orchestr Českého rozhlasu ve spolupráci se Světluškou benefiční koncert v Obecním domě. 

Na pódiu vystoupili nevidomí umělci po boku předních osobností české hudby. To vše za doprovodu rozhlasových symfoniků a pod vedením dirigenta Radka Baboráka. Výtěžek z benefičního koncertu věnoval SOČR do veřejné sbírky Světluška, která pomáhá nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým v České republice.  

SOČR naváže na tradici podpory neziskového sektoru i v nadcházejících sezonách a bude pomáhat potřebným svou účastí na unikátních benefičních koncertech.