Pohádkové odpoledne

13. duben 2019

Forum Karlín, 13. dubna 2019 v 15.00 hodin.

VSTUPENKY

Sergej Prokofjev: Péťa a vlk
Oscarem oceněný animovaný film s živou hudbou
České pohádky s filmovou projekcí (výběr):
Pyšná princezna, hudba: Dalibor C. Vačkář
Dvanáct měsíčků, hudba: Ondřej Gregor Brzobohatý
Micimutr, hudba: Ondřej Brousek

Jan Kučera - dirigent

Pohádkové odpoledne je připraveno pro malé i velké milovníky pohádek. Zazní známé melodie z filmů Pyšná princezna, Micimutr a Dvanáct měsíčků. První polovina koncertu bude patřit Prokofjevově hudební pohádce Péťa a vlk. Filmová hudba dobývá dnešní svět, ale už v poválečném období měla své hrdiny a přispívala k popularitě filmů a zejména pohádek.

Pyšná princezna se stala již klasikou a scéna, kdy princezna a přestrojený král Miroslav sjíždějí na kládě do řeky, se vryla do paměti malých i velkých. Autor hudby Dalibor C. Vačkář napsal téměř muzikálové dílo, jehož titulní píseň Rozvíjej se poupátko vznikla na motivy veršů Františka Hrubína. Ondřeje Brouska a Ondřeje Gregora Brzobohatého můžeme také právem zařadit mezi skladatele pohádkové hudby. Brouskova kouzelnice Micimutr se ve stejnojmenné pohádce drží zásady „musíš udělat první krok, pak teprve ti můžou kouzla pomoci.“

A stejně tak jde kouzlům naproti Maruška, když musela plnit nesmyslná přání své macechy a pomoc hledala u dvanácti měsíčků. Prokofjevova symfonická pohádka Péťa a vlk vypráví o malém chlapci, který žije na venkově se svým dědou. Péťa je tu obklopen spoustou zvířat, jejich zvuky jsou vždy přiřazeny k jednomu nástroji.

Flétna zpívá jako pták, kočka mňouká jako klarinet a děda má hlas hluboký jako fagot. Zvukomalebná a popisná hudba vyústí v závěru do triumfálního pochodu. Film Péťa a vlk britské režisérky Suzie Templeton získal cenu „Oscar“ za nejlepší krátký animovaný film 2008.

Sleva 50 % pro děti a studenty do 26 let, 30 % pro seniory nad 65 let. Více informací o slevách naleznete zde.

Ceny vstupenek: 440 / 390 / 340 / 290 Kč

Spustit audio