Koronavirus: aktuální informace o koncertech a kapacitě v sálech

17. září 2020

Tápete v aktuálních omezeních spojených s pandemií covid-19 v oblasti kultury? Nemusíte, od toho jsme tady my. Sledujte náš web a tento článek, informace aktualizujeme.

Vážení příznivci SOČRu, velice si vážíme vašeho zájmu o naše koncerty, i v sezoně 2020–2021 vám chceme dopřát příjemné hudební zážitky. Zároveň respektujeme veškerá bezpečnostní nařízení vlády. Informace ke koncertům se dočtete v tomto článku, budeme jej průběžně aktualizovat. Hudba přináší vám i nám povznášející pocit, těšíme se na setkání.  

Kolik posluchačů může být dohromady v jednom sále a jaký vliv to bude mít na koncerty SOČRu? 
Maximální počet posluchačů v hledišti je 500 v jednom organizačně odděleném sektoru. Koncerty v Anežském klášteře a sále DOX+ nejsou tímto omezením nijak dotčeny.
Sál Rudolfina bude rozdělen na 3 organizačně oddělené sektory s maximální možnou kapacitou 500 osob. Z nichž dva sektory jsou vyčleněné pro posluchače (přízemí a balkon) a jeden pro orchestr.

  • Pro přístup do svého sektoru prosím použijte vždy nejkratší možnou trasu a následně byste tento sektor po celou dobu koncertu neměli opouštět.
  • Pro sektor balkon bude vyhrazen samostatný vchod z ulice 17. listopadu, tzv. Kočárový vjezd, bude pro vás vyhrazena cesta pravým schodištěm do prvního patra, kde budete moci využít služeb šaten, toalet i občerstvení.
  • Do sektoru přízemí můžete vstupovat tradičně hlavním vchodem z nám. J. Palacha.
  • Invalidní výtah z podzemních garáží a pokladen náleží pouze návštěvníkům sektoru přízemí.

Ve Foru Karlín aktuálně řešíme možnost rozdělení sálu do sektorů.
Vaše bezpečí je pro nás důležité.

Budu sedět na sedadle, které mám na vstupence?
Pokud máte vstupenky do Anežského kláštera nebo DOX+, údaje odpovídají skutečnosti. Pokud by se situace s ohledem na rozestupy posluchačů v sále změnila a museli bychom zajistit individuální usazování hostů, budeme vás informovat zde v tomto článku. V tuto chvíli však garantujeme sedadlo, které jste si vybrali a koupili.

Čtěte také

Pokud máte zakoupenou abonentku do Rudolfina, vaše místo vám garantujeme. U jednotlivých vstupenek je možné, že z důvodu omezení kapacity Vám budeme nuceni nabídnout místo na jiném místě ve stejné cenové kategorii.

Pokud máte vstupenku do Fóra Karlín, jednáme o rozdělení sálu na sektory. Prosíme o trpělivost, informace upřesníme v nejbližších dnech, sledujte prosím naše webové stránky.

Musím si vzít na koncert roušku? 
Ano. 

Co se stane, když zapomenu roušku?
Do sálu vás bez roušky nemůžeme pustit, chráníme zdraví posluchačů, členů orchestru, obsluhy a celého organizačního týmu. Pokud roušku zapomenete, zastavte se u stolečku s programy, problém určitě vyřešíme.

Jsou nařízené rozestupy mezi posluchači v hledišti?
Nejsou. 

Bude v místě konání koncertu k dispozici dezinfekce?
Ano. Vždy při vstupu do budovy a na stolečku s prodejem večerních programů.

Necítím se zdravotně fit.
Věříme, že návštěvnící našich koncertů jsou ohleduplní a svědomití. Jestli se necítíte dobře, zvažte prosím svou účast, ať neohrozíte zdraví ostatních. 

Chystáte nějaké změny v programu? 
V tuto chvíli žádné zásadní změny v programu nechystáme, držíme se naplánované dramaturgie. Drobné změny, které vznikají zejména na základě komplikací s dopravou zahraničních umělců do České republiky ale jsou. Na koncertě P1_Slavnostně s Beethovenem místo sólisty Shenyang vystoupí basista Tareq Nazmi.

Co se stane se vstupenkami, kdybyste museli koncert zrušit nebo omezit počet posluchačů?
Pokud budeme muset zrušit koncert či neočekávaně snížit jeho kapacitu, garantujeme vrácení vstupného v plné výši, eventuálně v případě zájmu o náhradní vstupenku v odpovídající kategorii.

Mám ještě další otázky, kam se mohu obrátit?  
Kontaktujte nás na socr@rozhlas.cz.

Těšíme se na vás na našich koncertech a přejeme vám pevné zdraví.

Spustit audio

CD SOČRu v e-shopu