Nalaďte si SOČR ve vaší televizi

24. březen 2021

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zpřístupnil své koncerty přes červené tlačítko HbbTV.

Zájemci o vážnou hudbu, zejména pak koncerty Symfonického orchestru Českého rozhlasu, si mohou jeho vystoupení nyní pustit pohodlně přímo přes televizní obrazovku. Hudební těleso vstupuje na platformu HbbTV, takzvané virtuální červené tlačítko.

Aplikace se záznamy koncertů Symfonického orchestru Českého rozhlasu bude k dispozici v rámci DVB-T2 v multiplexu 21, na satelitu Astra 3B s výjimkou regionálních stanic ČRo, v kabelové síti Vodafone a u dalších operátorů, kteří klientům zpřístupnili aplikace na bázi virtuálního červeného tlačítka. Podmínkou pochopitelně je, aby přijímač – televizor, případně set-top box, technologii HbbTV podporoval a zároveň byl připojený k internetu. Menu je pak možné vyvolat na stanicích Českého rozhlasu, kde je SOČR jednou ze stabilních položek.

Za klasikou přes červené tlačítko

Jednoduše řečeno, pokud se na dálkovém ovladači zmáčkne tlačítko LIST nebo EPG a na obrazovce se objeví seznam stanic, bude jich kolem stovky. A mezi nimi jsou i stanice Českého Rozhlasu.

HbbTV SOČR

Při výběru stanice např. D-dur, nebo ČRo Vltava, kdy váš televizor je chytrý a je připojen na internet, objeví se obrázek červeného tlačítka. Jeho stiskem na dálkovém ovladači získáte dvě možnosti: jednak je to archiv stanice, kde jsou k poslechu hlavně vybrané pořady a nebo právě videoarchiv Rozhlasových symfoniků.

Vyzkoušejte si tuto cestu k hudebnímu zážitku

Aplikace SOČR nabízí přehled přibližně pěti desítek koncertů v rámci katalogu, který bude připomínat již existující YouTube kanál hudebního tělesa. Novinku umisťuje Český rozhlas pod červené tlačítko na všechny své stanice s výjimkou Rádia Junior. Koncerty Symfonického orchestru ČRo tak budou příjemným zpestřením nejen pro posluchače D-duru nebo Vltavy, ale i dalších okruhů veřejnoprávního média. Český rozhlas již nabízí přes HbbTV možnost poslechu pořadů z archivu nebo živé vysílání doplněné vizuálem.

HbbTV SOČR

Díky této novince se posluchači dostanou na orchestrální koncerty SOČRu, hlavně do Rudolfina, nebo do Anežského kláštera z pohodlí svého domova. Nabídka koncertů je široká, nabízí skladby Antonína Dvořáka, Richarda Strausse, Alberta Roussela, ale i soudobou hudbu.

Spustit audio

CD SOČRu v e-shopu