Tomáš Liška spojuje svoji kapelu Invisible World se SOČRem Výsledkem je nevšední album Synergy

4. září 2023

V pořadí šesté sólové album s názvem Synergy vydává renomovaný kontrabasista a skladatel Tomáš Liška. Toto dílo je výsledkem nevšedního spojení mezi jeho mezinárodní kapelou Invisible World a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Osobitý zvuk a energii dodává nahrávce Liškova kapela, kde se potkávají hudebníci z Turecka či Srbska.

Tomáš Liška: Synergy

Album Synergy se skládá ze čtyř kompozic, které Tomáš Liška připravil a zaranžoval speciálně pro tuto spolupráci. Koncertní provedení, které zaznamenal Český rozhlas, proběhlo v říjnu minulého roku v prostorách sálu pražského DOX+ a vychází 1. září 2023 na nosičích LP, CD a v digitální podobě.

Proč název Synergy? „To slovo vystihuje naprosto přesně situaci, která se na říjnovém koncertu udála. Došlo ke spojení dvou velmi odlišných těles, několika národností a několika kultur v jeden svébytný celek. Synergie, která tam tenkrát mezi tím vším proudila, byla jedinečná,“ popisuje Tomáš Liška.

Tomáš Liška

Tomáš Liška působí na české a mezinárodní hudební scéně především v žánru jazz & world, ale již 13 let je rovněž členem skupiny Robert Křesťan & Druhá tráva. Vydal celkem šest autorských alb, z nichž pět získalo nominaci a jedno Cenu Anděl v kategorii Jazz & Blues. Jeho ryze autorská kapela Invisble World dostala před šesti lety finální podobu a obsazení. Tato formace sklízí poklony po celém světě. Krom virtuózních výkonů jednotlivých členů, je kapela ceněna pro svůj osobitý projev a citlivou fúzi autorské hudby, jazzu a world music.

autor: SOČR
Spustit audio

CD SOČRu v e-shopu