Letní festivaly se SOČRem: MHF Český Krumlov i připomínka srpna 1968

25. červenec 2018
Carl Orff: Carmina Burana. Slavnostní závěrečný koncert 25. ročníku MHF Český Krumlov v Pivovarské zahradě

Letní sezona je v plném proudu a rozhlasové symfoniky čeká několik festivalových účastí. Vystoupí v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, na hudebním festivalu Věčná naděje a na koncertu Českého rozhlasu, který připomene výročí okupace.

MHF Český Krumlov

V pátek 27. července odehraje SOČR v Zámecké jízdárně na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov pod taktovkou rakouského dirigenta Christiana Schulze melodický a silně citově zabarvený Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll, v němž se jako sólista představí moskevský rodák Boris Andrianov, a Brahmsovu Symfonii č. 2.

Výročí srpna 1968

Výročí srpnových událostí roku 1968 připomene koncert pořádaný Českým rozhlasem na Václavském náměstí, kde zazní největší hity 60. let a zejména pak osudového roku 1968 v podání současných zpěváků, jako jsou Aneta Langerová, Vojta Dyk, Jana Kirschner a mnozí další. Písně Lady Carneval, Bratříčku, zavírej vrátka, Želva nebo Klaunova zpověď v aranžích Petra Maláska doprovodí 25 hráčů SOČRu. Koncert bude vyvrcholením celodenního speciálu, který rozhlas připravuje na 21. srpna.

Srpen 1968 - Prolomení barikád u Českého rozhlasu sovětskými okupanty, Praha, Vinohradská třída

Hudební festival VĚČNÁ NADĚJE 

Symfonický orchestr Českého rozhlasu vystoupí v pátek 24. srpna v Rudolfinu na 1. ročníku hudebního festivalu VĚČNÁ NADĚJE se skladbami Leonarda Bernsteina, George Gershwina, Aarona Coplanda a Ericha Wolfganga Korngolda. Taktovky se ujme dirigent Jan Kučera.

Simona Šaturová & Atalla Ayan

Árie a duety z oper Rigoletto , Manon, Nápoj Lásky a mnoha dalších v podání vynikající sopranistky Simony Šaturové a brazilského tenoristy Atalla Ayana doprovodí SOČR 5. září ve Smetanově síni Obecního domu.